Senin Bedenin Senin Yogan
Senin Bedenin Senin Yogan

Senin Bedenin Senin Yogan - Bernie Clark

İndirim Oranı : %29 İndirim
Fiyat : ₺690,00
İndirimli : ₺490,00

"ÖĞRENCİNİN NE TÜR BİR POZ YAPTIĞINI BİLMEKTEN DAHA ÖNEMLİSİ, O POZU NE TÜR BİR ÖĞRENCİNİN YAPTIĞINI BİLMEKTİR."
Bugün yogada hizalanma paradigması etrafında meydana gelen bir devrim var. Öğrencinin pozda nasıl göründüğüne estetik bir odaklanma yoluyla öğretilen her yoga duruşu için tek ve tek ideal hizalanma kavramı, yerini yalnızca duruşun amacını değil, aynı zamanda her öğrencinin benzersiz biyolojisini ve biyografisini de kabul eden işlevsel bir yaklaşıma bırakıyor. Buna paralel olarak, hareketin sınırlayıcıları ve nedensel ajanları olarak kaslara odaklanma paradigmasının yerini daha geniş bir anlayış alıyor. Fasyanın rolü tanınmakta ve yoga derslerine ve eğitimlerine dahil edilmektedir. Kasların ve fasyanın ötesinde, çeşitli gerilim kaynaklarından kompresyon özelliklerine kadar geniş bir hareket nedenleri ve direnci yelpazesi vardır.
Senin Bedenin Senin Yogan, yoga pratiğimizdeki sınırlamalara katkıda bulunan birçok şeyi anlatan, serideki ilk kitap. Bu kitap, vücudun alt kısmına ve çeşitli şekillere, hareketlere ve kalçalar, dizler, ayak bilekleri ve ayaklardaki hareketin olası kısıtlamalarına bakıyor.
Bu kitapta harekete karşı direncin nedenleri, insan varyasyonunun sıklığı, kapsamı, sonuçları ve bunların yoga pratiğimiz için çıkarımları tanıtıldı. Kısa, sıkı kaslar hareketi kısıtlayabilirken, hareketlilik eksikliğinin birçok nedeni vardır. Nedenler, "Beni Neler Durdurur? Spektrumu” adı verilen bir eğime dönüştürülebilir: Fasya, ligamentler ve eklem kapsülleri sıkı ve gergin olabilirken, vücudun bazı kısımlarının diğer kısımlarına temas etmesinden kaynaklanan kompresyon da hareketi engelleyecektir. Bu dokuların gerilimi nasıl geliştirdiği, sinir veya bağışıklık sistemimizin hareketlerinden ya da doğası gereği benzersiz vücut yapımızdan kaynaklanıyor olabilir. Kompresyon, hareketin nihai sınırlandırıcısıdır ve öğrencinin bireysel iskelet yapısına bağlı olarak değişkendir. Tüm öğrenciler farklı derecelerde benzersizdir ve bu bireysellik, yoga uygulamalarındaki yeteneklerini ve ilerlemelerini ve bu uygulamaların onlar için faydasını belirler.

:

Kitap Adı: Senin Bedenin Senin Yogan

Yazar: Bernie Clark

Çeviren: Merve Göysarı

Sayfa Sayısı: 273

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR