Kargo & Teslimat 


 

- Türkiye’nin her yerine PTT Kargo ile gönderim yapılmaktadır.


- Binay Bilişim, gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Binay Bilişim’de müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişiklik için ek bir ücret talep edilmez.

 

- Ortalama teslim süreleri: Tahmini 3/4 gün içerisinde (30 günlük yasal süre içerisinde) teslimat yapılmaktadır.

 

 

Siparişlerinizle ilgili bilgi almak için [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

 

 

Kargo bedelini belirleyen iki kıstas vardır:

 

1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.)

 

2. Paketinizin teslim edileceği yer.  

 

- Siparişim kaç günde elime ulaşır?

 

Yoğunluğa Bağlı Olarak Her gün saat 12.00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün, bu saatten sonra yapılan siparişler ertesi gün kargoya verilir. (Havale ile ödemeli siparişlerde, sipariş ödeme onaylandıktan sonra geçerlidir.)

 

 

- Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

 

“HESABIM” menüsünden “Sipariş Bilgilerim” butonunu tıklayınız ve siparişinizi görüntüleyiniz. Siparişiniz kargoya verildiğinde, ekrandaki “SİPARİŞ DURUMU” alanında “Kargoya Verildi” bilgisi yer almaktadır. Durum ayrıca e-posta ile bildirilecektir.

Ayrıca PTT Kargo Tarafından Takip No SMS Olarak Gelecektir. 

 

- “Hasar Tespit Tutanağı” nedir?

 

Tarafınıza ulaşan paketleri kontrol ederek teslim almanız gerekmektedir. Paket içinden çıkan hasarlı ürün/ürünler durumunda; kargo elemanının şahitliğinde bu durumu tutanağa geçirmelisiniz.

Teslim aldığınız paketin tarafınıza kırık, hasarlı ulaştığı hususunu tutanakta mutlaka belirtilerek sizin tarafınızdan ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR