İntegral Budizm ve Tinselliğin Geleceği - Ken Wilber
İntegral Budizm ve Tinselliğin Geleceği - Ken Wilber

İntegral Budizm ve Tinselliğin Geleceği - Ken Wilber

İndirim Oranı : %43 İndirim
Fiyat : ₺299,00
İndirimli : ₺170,00

Gelecekte din neye benzeyecek? Sosyal bilinçte evrime; bilim, teknoloji ve nörobilimde ise devrimlere sahne olan çağımız, dünyanın büyük tinsel geleneklerinin uygulayıcıları için zorluklar yarattı. İnsan, kendi merkezi öğretilerine, bu öğretileri süregelen keşifleri içinde barındıran yeni bir çerçeveyle bütünleştirerek nasıl sadık kalabilir?  
Ken Wilber, bu anahtar soruyu derinlemesine incelemek için Budizm’i örnek alıp tüm büyük geleneklere hitap eden düşünceler öne sürüyor. Geleneksel Budist öğretilerin daha birleşik, bütüncül ve birbiriyle bağlantılı bir tinselliğe öncülük eden sürekli bir evrim fikrini ortaya attıklarını gösteriyor. Wilber, Budizm tarihindeki tüm ana dönüm noktalarına temas ederek geleneğin, kendi öğretilerinin kesintisiz gelişme ve genişlemesine hangi yollardan açık olduğunu tanımlıyor ve daimi bir İntegral yaklaşıma giden yollar için önerilerde bulunuyor. 
Bu eser, Wilber’ın The Religion of Tomorrow adlı kitabının öncülü ve yoğunlaştırılmış bir versiyonudur. 

Ken Wilber, Integral Institute’un kurucusu ve Integral Life’ın kurucu ortağıdır. İnsan gelişiminin İntegral aşamasının dünya çapında tanınan lideri ve en önde gelen bilim insanıdır. Dünyanın büyük psikolojik, bilimsel, felsefi ve tinsel geleneklerinin hakikatlerini kapsayan yirmi beş civarında kitabın yazarıdır. Daha fazla bilgi için IntegralLife.com’u ziyaret ediniz.

:

Kitap Adı: İntegral Budizm ve Tinselliğin Geleceği

Yazar: Ken Wilber

Çeviren: Aylin Çetinkaya

 

Sayfa Sayısı: 110

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR